0 312 495 42 46
WET2 Toprak Nem, Sıcaklık ve EC Sensörü

WET-2 Model Toprak Nem, EC ve Sıcaklık Sensörü

Özellikler:

WET Sensor toprak bilim araştırmaları ve bahçecilik gibi kesinliği önemli uygulamalarda hem toprak hem de alt tabakanın gelişimi hakkında bilgi verir. WET sensör toprak su içeriğini, EC ve sıcaklığı direkt olarak kök bölgesinden ölçer.

Gübreleme ve Suda Bitki Yetiştirme
Gübreleme yada suda bitki yetiştirme sistemi ile bitkiler yapay alt tabakada büyürken, besinler rutin olarak sulama suyu ile sağlanır. Gıda seviyesi; su içeriği ve iletkenlik(EC) gözlemi ve sulama suyuna sıvı gübre enjekte edilmesi ile ayarlanır. Delta-T WET sensör bu çok önemli bilgiyi gözlemler.

Kap içinde büyüyen çalılık ve ağaçlar
Besinler bazen gübreleme yoluyla fakat sıklıkla CRF(kontrollü bir şekilde salınan gübre) ile sağlanır.

Alınan oranlar hava koşulları ve sulama rejiminide içeren birçok faktöre bağlıdır, Delta-T WET sensör büyüme ortamındaki EC yi ölçerek bu süreçten birçok tahmini ortadan kaldırır.

Toprak Tuzluluğu
Eğer  sulama suyu yüksek derecede çözünmüş tuzu yeniden dönüştürür yada nehirlerden çekip alır ise, zamanla toprakta tuzluluk oluşacaktır. Tuz salınımı ekin verimini düşürecektir. WET Sensor toprak tuzluluğunun hızlı bir şekilde ölçülmesini sağlayarak, çiftçilerin gerekli bilgileri elde etmesini ve iyileştirme eylemine bir an önce geçmelerini amaçlar.