0 312 495 42 46
qNano Partikül Boyut & Zeta Potansiyel Ölçüm Cihazı

Izon Science Marka qNano Model Partikül Boyut & Zeta Potansiyel Ölçüm Cihazı

qNano, sıvı içindeki nanopartikül örneklerinin partikül boyutu ve boyut dağılımının belrilenmesinde hızlı, kesin ve en güvenilir çözümdür. Particle by particle deteksiyon ile boyut dağılımında doğru ve kesin sonucu verir.

qNano, TRPS Tekniği ile

 • Partikül boyutunun kesin olarak değerlendirmesini sağlar.
 • Polydisperse örneklerde boyut dağılımının kesin olarak belirlenmesini sağlar.
 • DLS (Işık bazlı tekniklerin üstünde) doğruluk  sağlar.
 • Kümeleşme Etkilerinin&Dinamiklerinin analizini sağlar

Her partikül nanopore dan geçtiğinde,sistem tarafından abluka altına alındığına dair sinyal gelir. Ölçülen bu sinyali nanopore dan son geçen partikülün hacmini gösterir.

qNano Konsantrasyon Analizi

Nano boyuttaki partiküllerin konsantrasyonu, araştırmacılar için bir çok alanda ana parametredir. Qnano cihazı hem biyolojik hemde sentetik örneklerde partikül konsantrasyon ölçümününün hızlı ve kesin olarak yapılmasını sağlar.

Qnano; araştırmacıların hem sentetik nanopartikülleri hemde biyolojik örnek türlerini değerlendirmelerini sağlar. ÖR: Viral titer ın tam olarak anlaşılması gereken viroloji, gen terapisi ve aşı bilimi gibi alanlarda güçlü bir konsantrasyon analiz aracıdır.  

qNano Sistemi ile yapılan ölçümler;

 • Hızlı, Kesin, Tekrarlanabilen konsantrasyonlar (particles / mL) sağlar.
 • Geniş Konsantrasyon Aralığı( 10- 1012 particles / mL) sağlar.
 • Fizyolojik olarak uygun koşullarda ölçüm yapmayı sağlar.
 • Virüs ve bakteri gibi biyolojik örnek tipleri ile çalışmayı sağlar.
 • Ek parametre(boyut ve elektrik yükü)bilgilerinin belirlenmesini sağlar.

qNano ile ölçüm;

Cihazın aşağı ölçüm başlığı sıvı kanalının konulacağı elektrodu içerir. Elektrolit solüsyonu bu kanala konur ve sonrasında nanopore membrane oynayabilen dişe yerleştirilir. İkinci elektrot en üst ölçüm başlığında bulunur membrane üzerine ayarlanır. Örnek yukarı ölçüm başlığına mikro pipet ile konulur. İki elektrot arasında uygulanan voltaj  bir akım döngüsü yaratarak doğruca nanopore a giderek ölçüm gerçekleşir.

Tüm ölçüm sırası 10-15 dakika almaktadır. Eğer batch mode ile çalışılır ise ölçüm bu süre daha da kısalacaktır.

qNano Cihazının Üstün Özellikleri:

 • Cihaz TRPS(Tunable Resistive Pulse Sensing) tekniği ile virüs ve bakterilerde dahil olmak üzere, nano ve mikro partiküllerin boyut dağılımını ve konsantrasyonunu kesin bir şekilde belirler. TRPS tekniği ile her bir partikül tek tek (particle by particle) ölçüldüğünden aynı partikülün 2.defa ölçülmesi söz konusu olmayıp aynı zamanda farklı boyuta sahip partiküllerin boyut ölçümünü de kesin ve doğru bir şekilde gerçekleştirir.
   
 • Cihaz TRPS teknolojisi sayesinde polydispersity(molekül büyüklüğü) ve multimodality den etkilenmez ve bilinmeyen örneklerin sonuçlarında diğer tekniklerin veremediği doğruluğu sağlar.
   
 • Agregasyon(kümeleşme) ölçümünde; TRPS tekniği sayesinde, boyut genişleşe bile boyut dağılımı kaymaz. Agregasyon(kümeleşme) hem verimli hem de kantitatif olarak ölçülür
   
 • Cihaz nanopore(Nanogözenek) tabanlı bir teknik kullandığından her bir partikülü tek tek (particle by particle) ölçer. Bu nedenle kompleks partikül sistemlerini çözebilecek TEK sistem olma özelliği taşır.
   
 • Cihazın kullandığı TRPS tekniği yazılım ayarlarından etkilenmez. Her bir veri noktası yüksek çözünürlükteki tek bir veri noktasını gösterir.
   
 • Cihaz hücreye ihtiyaç duymadan tekrar kullanılabilen nanopore ile çalışarak, sarf malzemeye olan ihtiyacı büyük ölçüde düşürür.
   
 • Kompakt bir sistem olup kullanıcıya çalışma kolaylığı sağlar. 

qNano Teknik Özellikler

Partikül Boyutu:          40nm – 10μm+

Konsantrasyon Aralığı: 105 – 1012 particles/mL

Örnek boyutu:             40μL

Sıvı Bileşimi:               Elektrolit : PBS, cell culture medium, SEB vb.

Veri Aktarımı:             USB

Ağırlık:                        5kg

Güç Bağlantısı             Plug Pack

KATALOG İÇİN TIKLAYINIZ